Úvod




"SAMOMLUVA"
"Již se známe na tolik, že se nemusíme stydět před sebou chvíli mlčet."
Jakub Bedrich Kuba

Nemám žádné vzory ... v individuálním pojetí ... nerozumím, ale vyjadřování se učím ...





Každý národ, země má originální jazyk pohádek, barevnou paletu krásy, umění, vědy, ženy ... jen podle toho nedokážu vybrat místo domova a spolubydlící v Česku ... Můžeš pomoci s vytvořením CV k dalšímu vzdělávání mě ...
"SNOVÉ JAZYKOLAMI"
Veškeré zde uváděné informace jsou informační, studijní a vzdělávací ... Autor postižený stylovostí vlastní potřebující každodení opory ve své autističnosti všednosti každodenosti zvládající běžné věci normálnosti ... jen s oporou zvládám každodení běžný život ... "CHLOPĚNÍ" Blog určený kompaktibilním psychoanalityčkám svou přirozeností zrození ... Zápisky šílence ...
VIRTUÁLNÍ VÝCHOVNÝ ÚSTAV, VZDĚLÁVÁNÍ, ... autor mlčením




Fiktivní pracovní Archetypy Maminka, Babička, Milenka ... Babička, Maminka, Dcera ... Příspěvky, Kýče, Paskvily ...

Nechám si poradit gesty, náznaky, metaforami bez kontaktu ve stylu autisty, když budu připravený, vstřícný a otevřený přijetí informace ke zpracování porozumění .,.



neděle 28. prosince 2014

Voayerismus

Voyerismus patří mezi sexuální úchylky. Vzrušení je dosahováno sledováním intimního počínání nic netušících anonymních objektů (svlékajících se žen, souložících párů, koukáním pod sukně, do výstřihů). Voyeur je tedy člověk, který rád šmíruje. 
Deviací se tato úchylka stává tehdy, kdy je preferovanou aktivitou k dosahování vzrušení, tedy když je upřednostňována i před normálním způsobem uspokojení a před partnerskými sexuálními aktivitami. http://cs.wikipedia.org/wiki/Voyeurismus




Parafilie (označované též jako sexuální deviace, aberace, odchylky či úchylky) je psychiatrické a sexuologické označení pro ty varianty konstitučních vlastností sexuality, které jsou v příslušné kultuře (zemi a době) považovány (obecně nebo rozhodujícími institucemi) za poruchu osobnosti (její motivační složky) nebo jejichž některé specifické projevy jsou považovány za poruchu chování nebo za neobvyklé (nenormální). Osoba s parafilií, je-li třeba ji takto nazývat, se označuje jako parafilik.
Některé parafilie jsou charakterizovány specifickým nasměrováním erotického zájmu (jde o svého druhu sexuální orientace) na určitý typ osob, věcí nebo situací apod. Tyto parafilie se projevují zejména v citové rovině (tedy v negenitálních, takzvaných úvodních fázích erotické interakce), ale většinou jsou zachytitelné i specificky silnější genitální reakce na takové podněty.
Jiné parafilie se vyznačují specifickou dynamikou sexuálně motivačního systému, například přeskakováním nebo naopak zvýšenou intenzitou některých fází erotické interakce, například přeskakováním fáze něžnosti a dvoření (patologická sexuální agresivita) nebo naopak zbytnění některých složek interakce (frotérství, sadomasochismus, exhibicionismus).
Většina parafiliků se se svými erotickými touhami, fantaziemi či praktikami vyrovná bez porušení zákona, a to buď v ústraní, ve fantazii nebo s odpovídajícími partnery.
Podle klasifikace MKN-10 i DSM-IV se považuje jakákoliv parafilie za poruchu pouze tehdy, pokud způsobuje svému nositeli distres a osobní či sociální problémy – tedy egosyntonní parafilik bez psychických a sociálních problémů nesplňuje kritéria parafilie jako poruchy;[1] DSM k tomuto pojetí přešla od IV. vydání, tedy od roku 1994.[2][3] Ray Blanchard navrhuje odlišit parafilie (které samy o sobě nenaplňují znaky psychiatrické poruchy) od parafilní poruchy, a konsensus na tomto rozlišení prohlásila i pracovní podskupina přípravy DSM-5 pro parafilie, vedená Blanchardem.[4] http://cs.wikipedia.org/wiki/Parafilie




Diplomová práce se zabývá psychózami a neurozami ve třech filmech Alfreda Hichcocka. Psychózy, neurozy, Oidipovský komplex, represe, nekrofilie, voayerismus, hysterie, schizofrenie, mnohačetná porucha osobnosti, análně-kompulsivní chování.











Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.