Fernet Stock je alkoholický bylinný likér. Jeho chuť je komponována ze čtrnácti bylin z celého světa, tři z nich jsou české. Složení i receptura jsou střeženy, odtajněny byly alespoň tři ingredience: hořcový kořen, zeměžlučová nať a heřmánek římský. Byliny se při výrobě macerují po řadu měsíců v lihu. Měsíčně se jich zužitkuje deset až čtrnáct tun. Dále likér zraje v dubových kádích. http://cs.wikipedia.org/wiki/Fernet_Stock
Hráči sedí v kruhu a doprostřed se položí prázdná láhev. Začínající hráč láhev roztočí a ta na někoho ukáže hrdlem. Ten kdo točil a ten na koho láhev ukázala se musí políbit.
Jiné varianty mohou být takové, že hráč na kterého láhev ukáže musí splnit nějaký úkol a nebo zodpovědět otázku, pokud nesplní (neodpoví) dá fant nebo se musí napít.
Na schovávanou ve tmě se zhasne a ten kdo byl určen aby hledal ostatní, tak je odkázán mimo oči na ostatní smysly. Takže musí osobu poznat po čichu, hmatu atd.
Četnictvo Československé republiky jest rovněž vojensky organisovaný sbor strážný, jenž jest určen k tomu, aby podle stávajících zákonných předpisů a podle nařízení příslušných úřadů státních udržoval v celém území Československé republiky veřejný pořádek a veřejnou bezpečnost.
Československé četnictvo jest orgánem politické správy státní a jest tudíž v příčině vykonávání služby bezpečnostní podřízeno politickým úřadům státním. Politický úřad prvé stolice jest představeným úřadem pro četnictvo konající službu v jeho obvodu; jemu přísluší bezprostřední řízení služby četnické a dohled na její vykonávání. V příčině výcviku, vyučování, kázně a kontroly služby, pak ve věcech správních a hospodářských podřízeno jest četnictvo četnickým důstojníkům. V obojím směru podléhá četnictvo v poslední instanci ministerstvu vnitra.
V důsledku vojenské organisace podléhá československé četnictvo vojenským trestním zákonům a soudům a platí pro ně vojenský služební řád. K udržení vojenského pořádku a kázně v četnictvu jest ministerstvu vnitra přidělen generální velitel četnictva. Disciplinární předpisy pro četnictvo stanoví ministerstvo vnitra.
Úvod
Principy termojaderného reaktoru ITER
Perspektiva lidstva z hlediska zásobování energií není právě růžová.
Spotřeba energie přitom stále roste, a to hlavně ze dvou důvodů: lidí přibývá
nadále někde brát a neničit přitom životní prostředí? Příroda nám dává
celkem jasnou odpověď: Ano, v principu to možné je, ale bude to velmi
složité. Důvodem k opatrnému optimismu je to, že život na Zemi má
mnohem větší energetický obrat nežli civilizace, a to nemluvíme o takových
procesech, jako je koloběh vody nebo pohyb atmosféry. Stále
ještě platí, že se na Zemi může lidem žít dobře, pokud nebudeme bezohledně
narušovat její rovnováhu. Naprostá většina dnešního blahobytu
je postavena doslova na ”
pálení ohňů“ v měřítku, které není dlouhodobě
udržitelné. Pomalu si to snad uvědomujeme a začínáme se postupně učit,
jak se procesů zachycování a spotřeby energie v přírodě co nejlépe a co
nejšetrněji účastnit, nebo alespoň jak zmírnit nežádoucí důsledky toho,
jak užíváme energii dnes. Vedle toho se pokoušíme s dostupnými technickými
které by bylo inspirováno stabilním, prakticky nevyčerpatelným a
nesmírně bohatým zdrojem tepla a světla pro celou naší planetu, totiž
Sluncem. Snažíme se o to již třetí generaci, ale teprve teď se v tomto
směru začíná realizovat opravdu úctyhodný mezinárodní projekt, známý
pod jménem ITER [1]. ITER se stává po mezinárodní vesmírné stanici
Nový fúzní generátor může změnit budoucnost
Kompaktní fúzní reaktor z dílny Skunk Works, slavného vývojového střediska koncernu Lockheed Martin, zodpovědného například za leteckou technologii stealth, je vynález, který má potenciál změnit naši civilizaci k nepoznání. Reaktor má rozměry tryskového motoru a dokáže pohánět letadla, kosmické lodi či zásobovat energií celá města. Lidé ze Skunk Works tvrdí, že bude funkční do deseti let. http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/292159-novy-fuzni-generator-muze-zmenit-budoucnost
Louvre je muzeum v Paříži, které patří k největším muzeím na světě. Sídlí v palácovém komplexu Palais du Louvre, bývalém sídle francouzských králů. Leží v 1. obvodu na pravém břehu řeky Seiny obklopený ulicí Rue de Rivoli ze severu, Tuilerijskými zahradami ze západu a kostelem Saint-Germain-l'Auxerrois z východu.
http://www.louvre.fr/
Citoslovce (interjekce) je neohebný slovní druh, který vyjadřuje nálady a pocity, vůli mluvčího, označuje hlasy a zvuky. Obyčejně nemá žádnou gramatickou souvislost se zbytkem věty. Citoslovce mohou sloužit také na vyplnění prázdných částí věty. Od ostatních slov (jestliže se cítí jako samostatné) se oddělují čárkou nebo vykřičníkem. Jen některá, zvláště taková, která označují zvuky, někdy nahrazují slovesný přísudek. Taková citoslovce se čárkami neoddělují. Citoslovcícm jsou sémanticky i syntaktickou funkcí blízké ideofony, slovní druh, který onomatopoicky vyjadřuje zvuk, pohyb či způsob. Vytváří jakýsi "zvukový obraz". Ve větě mají funkci přísudku nebo častěji příslovečného určení. Na ideofony je bohatá např. japonština, baskičtina či africké jazyky, v indoevropských jazycích jsou vzcáné. Z českých slov lze jako ideofony interpretovat např. slova cik cak, halabala apod. Citoslovce se zřejmě vyskytují ve všech jazycích.[1] http://cs.wikipedia.org/wiki/Citoslovce
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.